Adidas Hat برندی نام آشنا

adidas hat

خرید کلاه آدیداس، مقرون به صرفه و اصیل!

کافی‌ست کمی کمد لباس‌های خود را زیر و رو کنیم؛ تا نگاهمان به لوگوی آشنای برند آدیداس، بخورد. برند محبوب و سرشناس آدیداس، سال‌هاست که ترکیب استایل شیک و اسپرت ما را، تکمیل کرده است. تنوع این برند در طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های متنوع، با پشت سر گذاشتنِ مرزهای فرهنگی و اجتماعی، نوعی اعتماد از کیفیت و مرغوبیت را در دل خریداران خود، باقی گذاشته است. این شرکت آلمانی، امروزه یکی از تولیدکنندگان اصلی Adidas Hat، سایر پوشاک و اکسسوری‌های لوکس و شکیل، در جهان می‌باشد. در سال 2018، میزان درآمد این شرکت، حدود 22 میلیارد یورو تخمین زده شد.

تاریخچه‌ی برند آدیداس، 1949 تا به امروز!

برند نامدار و سرشناس آدیداس (adidas)، مربوط به شرکت چند ملیتی آلمانی‌ست؛ که خاستگاه آن در شهر هرتسوگن‌آوراخِ بایرن، قرار دارد. این شرکت تولیدکننده‌ی محصولات ورزشی مانند کفش، لباس وAdidas Hat است. در اوایل قران 21، این برند، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی لباس ورزشی در اروپا و دومین برند کلان محصولات ورزشی، پس از نایک، در جهان بود. محصولات آدیداس، به طور مرسوم، با مارک تجاری سه نوار موازی، شناخته می‌َشود؛ و هم‌اکنون دارای هزاران نمایندگی، شعب و شرکت‌های تولیدی، در اقصی نقاط جهان می‌باشد.

چرا نام آدیداس؟

نام این شرکت، مخفف شده‌ی نامِ بنیان گذار آن، یعنی آقای آدولف (آدی) داسلر است. به این سبب، نام تجاری آدیداس، پدید آمد. خانواده‌ی داسلر، پس از جنگ جهانی اول، تولید کفش را آغاز کردند. در المپیک 1936 برلین، جسی اونز آمریکایی، ستاره‌ی رقابت‌های دو و میدانی، کفش‌هایی به پا کرد که گفته می‌شد هدیه‌ی آدی داسلر است. عملکرد درخشان اونز و کسب مدال‌های متعدد در این رقابت‌ها، سبب شد توجه جامعه‌ی جهانی به مارک آدی داسلر جلب گردد. پس از جنگ جهانی دوم، آدی و برادرش رودلف، که به اختصار رودی خطاب می‌شد، تلاش کردند شرکت داسلر را مجددا بازسازی کنند. اما اختلافات شخصی، میان دو برادر بالا گرفت؛ که تا سال 1948 حل نشد. به این صورت، تجارت این دو برادر به دو بخش تقسیم شد. در نهایت، رودی شرکتی تاسیس کرد که “پوما” نام گرفت؛ در حالی‌که آدی، آدیداس را بنیان نهاد.


کلاه بیسبالی طوسی

کلاه بیسبالی طوسی آدیداس


چرا Adidas Hat ، چند لوگو دارد؟

تا سالها، Adidas Hat، تنها با لوگوی سه خط موازی در جهان شناخته می‌شد. سپس در اوایل دهه‌ی 70 میلادی، مارک خود را به گیاه سه برگچه‌ای تغییر داد. نوارهای روی نشانِ سه برگچه‌ای، نمادی از تمرکز این شرکت، بر تنوع می‌باشد. در حالی‌که سه برگ، به صورت نمادین، سه قاره‌ی بزرگ جهان (و بازار هدف اصلی Adidas Hat)، یعنی آمریکای شمالی، اروپا و آسیا را نشان می‌دهد. نماد کوه، که امروزه از آن استفاده‌ی گسترده‌ای می‌شود؛ ایده‌ای به نشانه‌ی اهمیت اهداف، در زندگی انسان می‌باشد. در واقع لوگوی کوه‌مانندِ آدیداس، شعارِ غلبه بر چالش‌ها و پیگیری اهداف را در زندگی، سر می‌دهد.

Adidas Hat، شیک و مدرن

با این‌که تمرکز عمده‌ی برند آدیداس، بر روی تولید محصولات ورزشی مانند کفش‌های با کیفیت و مرغوب است؛ این شرکت با ساخت کلاه‌های شیک، راحت و مدرن؛ حسابی جای خود را در دل طرفدارانش باز نموده است. انواع کلاه‌های ورزشی، کلاه کپ ، کلاه بینی و… نمونه‌هایی از محصولات متنوع این شرکت، در رنگ‌بندی‌های گوناگون است. فروش بالای Adidas Hat، تنها به دلیل روند ساخت تخصصی آن نیست. بلکه آدیداس به ساخت محصولاتی راحت، که مناسب استفاده‌های روزانه هم هستند، شناخته شده است. عجیب نیست اگر بگوییم برند آدیداس، این روزها به یک سبک مخصوص تبدیل شده؛ و اکثریت قشر جوان و نوجوان، سعی در تبعیت از آن را دارند.


کلاه بیسبالی adidas hat آجری

کلاه بیسبالی شمعی


آدیداس، از گذشته تا به امروز

در بین سال‌های 1993-1990، شرکت آدیداس، تحت مالکیت برنارد تپی، تاجر فرانسوی قرار گرفت؛ که خیلی زود به دلیل رسوایی مالی، از منصب ریاست آدیداس کناره‌گیری کرد و موفق به احیای این برند نشد. سپس، این شرکت به تاجر فرانسوی دیگری به نام رابرت لوئیز-دریفوس فروخته شد، که به عنوان مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره‌ی آدیداس؛ توانست گروه موفق Salomon را در زمینه‌ی پوشاک، خریداری نماید. این گروه، در زمینه‌ی تولید محصولات ورزشی زمستانه شهرت بسیاری داشتند و هم‌چنین، صاحب برند گلف TaylorMade بودند. آدیداس، نام این گروه را به آدیداس-سالامون AG تغییر داد. خرید‌های بعدی آدیداس، شامل شرکت ریباک در سال 2006، Rockport و Five Ten در سال 2011 بود؛ که توانست موفقیت چشم‌گیر این برند را چندین برابر کند. هرچند آدیداس در سال 2017، TaylorMade را فروخت، منتهی همکاری با طراح معروف، خانم استلا مک‌کارتنی، برگی دیگر از موفقیت‌های بی‌شمار؛ برای این شرکت و برند محبوب تجاری محسوب می‌شود.

تهیه و تنظیم : سایت کلاه بازی

مدیر سایت
پیشنهاد لحظه‌ای
ارسال دیدگاه